Sorteren en recycleren kan je leren

Spelend leren in het containerpark
 

Wat stop ik in een PMD-zak? Waarvoor staan KGA en ferro? Wat gebeurt er met grofvuil? De Belgische containerparken slagen er in om bijna 90% van zijn afval te sorteren. Het is belangrijk dat leerlingen kennis hebben over afval en hoe ze ermee omgaan. De containerparken van Antwerpen nodigen je uit voor een klasuitstap. Het doel van de uitstap is dat leerlingen iets bijleren over afval, recycleren, sorteren en de werking van het containerparken.

Een medewerker van het containerpark leidt de groep rond en leerlingen kunnen vragen stellen.

We passen de inhoud van het bezoek aan, aan de leeftijd, het onderwijstype en de verwachtingen van de leerkracht. 

Hoe reserveren? Contactgegevens containerparken
Het containerpark in Borgerhout is tijdelijk gesloten.

 

Containerpark Berchem
Arbeidersstraat 2a
2600 Berchem 
tel. 03 230 81 49 
containerpark.berchem@stad.antwerpen.be 


Containerpark Deurne
Belcrownlaan 1A
2100 Deurne
tel. 03 325 72 70 
containerpark.deurne@stad.antwerpen.be

 

Containerpark Hoboken
Smallandlaan 8
2660 Hoboken
tel. 03 830 17 26 
containerpark.hoboken@stad.antwerpen.be


Containerpark Kiel
Kielsbroek
2020 Antwerpen 
tel. 03 238 63 55 
containerpark.kiel@stad.antwerpen.be 
 

Containerpark Linkeroever 
Blancefloerlaan 179 B
2050 Antwerpen 
tel. 03 252 77 32 
containerpark.linkeroever@stad.antwerpen.be 
 

Containerpark Luchtbal 
Noorderlaan 500
2030 Antwerpen 
tel. 03 338 48 98 
containerpark.luchtbal@stad.antwerpen.be 
 

Containerpark Wilrijk
Neerlandweg 44
2610 Wilrijk 
tel. 03 825 12 89  
containerpark.wilrijk@stad.antwerpen.be 
 

Containerpark Berendrecht-Zandvliet-Lillo
Derdeweg 3
2040 Antwerpen 
tel. 03 569 16 45 
containerpark.zandvliet@stad.antwerpen.be

Verwachtingen naar de leerkracht en begeleiding
De leerkracht overlegt met stad Antwerpen wat het doel is van de rondleiding. Zo kan de rondleiding worden afgestemd aan de verwachtingen en leeftijd van de leerlingen. Daarna wordt er besproken welk materiaal eventueel nodig is om de uitleg op een speelse en leerrijke manier over te brengen.

 

Locatie

 

Deze activiteit is geschikt voor leerlingen in het kleuteronderwijs lager onderwijs secundair onderwijs buitengewoon onderwijs okan-klassen

Er is een limiet van 20 deelnemers.

 

Deze activiteit duurt:

  • 1 uur
 

Deze activiteit is gratis.

X

Deze prijs is berekend op een fictieve klasgroep van 24 leerlingen, om vergelijking mogelijk te maken.

 

Deze activiteit is uitgerust voor:

  • 3de kleuterklas
  • 1ste leerjaar
  • 2de leerjaar
  • 3de leerjaar
  • 4de leerjaar
  • 5de leerjaar
  • 6de leerjaar
  • 1ste jaar secundair
  • 2de jaar secundair
  • 3de jaar secundair
  • 4de jaar secundair
  • 5de jaar secundair
  • 6de jaar secundair
  • 7de jaar secundair
 

Toegankelijkheid:

  • alleen beschikbaar voor scholen op grondgebied stad antwerpen
  • organisator wil werken op maat van specifieke doelgroep