Zingen met kleuters

Een Koor&Stemdocent gaat gedurende een voormiddag langs in verschillende kleuterklassen om er te zingen. 

Schrijf nu in

Georganiseerd door

Duurtijd

  • 1 dag 50 minuten

Locatie

  • Op je school

Geschikt voor

  • Kleuteronderwijs: 1 - 3

Beschikbaarheid

  • Hele schooljaar beschikbaar

Prijs

De kinderen leren spelenderwijs de stem gebruiken aan de hand van leuke liedjes. De docent gebruikt daarbij beeldmateriaal en instrumentjes. Meestal werken we samen in de kring. We kiezen liedjes op maat van de leeftijd en benaderen die op verschillende manieren.

Alles open / Alles toe
Meer info over de groepsgrootte

1 kleuterklas per keer. Grootte van geen belang.

Meer informatie over de prijs

Reguliere prijzen: We komen graag een voormiddag langs aan 230 euro. We kunnen dan meerdere klassen bezoeken.

Voor Kleutermenu bedraagt de prijs per klas 76,67 euro. Er dienen dan wel 3 klassen in te schrijven. Slechts één van de klassen moet deelnemen aan het Kleutermenu. Dat is dan wel de enige klas waarvoor de school een ondersteuning ontvangt.

Meer info over de locatie

1 plek op school waar de kleuters naartoe komen per sessie zodat de Koor&Stemdocent ter plaatse blijft met materiaal. Mogelijkheid om kring te maken. 

Ruimte die niet té akoestisch/rustig is.

Klasleerkrachten die bij de sessies aanwezig zijn

Verloop van de activiteit

Een docent komt een voormiddag naar de school om langs verschillende klassen te gaan. Voor de 2de en 3de kleuterklas voorzien we graag 50 minuten, voor instappers en eerste kleuterklas eerder 35 à 45 minuten. Dit steeds in overleg met de school/leerkrachten.

Voor- en/of natraject

De lesvoorbereiding van de muzische docent kan gedeeld worden. Vrije partituren/opnames worden gedeeld. Zaken die niet vrij zijn, lijsten we op in een bronnenoverzicht.
In december 2025 verschijnt er ook een nieuwe Doewapbundel voor kleuterliedjes. Die zal vanaf dan beschikbaar zijn tegen 20% korting voor scholen die via kleutermenu deelnemen. Zo krijgen de geïnteresseerde leerkrachten nog meer input.

Nieuwe woordenschat

Afhankelijk van het gekozen thema. Regelmatig gebruiken we ook eenvoudige woorden uit andere talen: Hello, Bonjour, Buonas dias.

Verwachtingen naar leerkracht en begeleiding toe

Een positieve, enthousiasmerende houding van de leerkracht zorgt voor een extra fijne sfeer. De klasleerkracht blijft tijdens de activiteit bij de groep, in de kring en doet enthousiast mee.

Meestal zijn disciplinaire maatregelen niet nodig en hoeft een klasleerkracht niet in te grijpen, dat gebeurt al musicerend. Mochten er toch kleuters zijn die even meer aandacht nodig hebben, geven onze docenten dat zeker aan. 

Extra informatie voor scholen

Dit kan ook een fijne activiteit zijn voor een (groot)ouderdag. Nodig de (groot)ouders mee uit naar de zangsessie, zet hen tussen de kleuters, en onze docent werkt op een fijne, verbindende manier met kleuters en (groot)ouders zodanig dat ze thuis ook nog fijne liedjes kunnen zingen.

Indien gewenst, kunnen de 3 kleutergroepen ook nog kort samengenomen worden om even met een grotere groep te zingen. Het is echter niet de bedoeling dat deze activiteit naar een toonmoment leidt.

Kleutermenu / Buitengewoonmenu

Deze activiteit kan je ook boeken in het kader van Kleutermenu-Buitengewoonmenu als je school een goedgekeurde aanvraag heeft ingediend via de onderwijsdatabank ten laatste 15 juni 2025.  Meer info over het reglement en de voorwaarden vind je hier terug.

Thema's
  • Cultuur
  • Muziek
  • Tweede taal
  • Andere talen
  • Nederlands

Gerelateerde activiteiten